זוגיות במשבר

הנתון הסטטיסטי המובהק לפיו 1 מכל 3 זוגות מתגרש, ידוע.
לעומת זאת, הנתון הריאלי על פיו כל מערכת יחסים זוגית תחווה בשלב כזה או אחר משבר בזוגיות שלהם – דווקא לא.
נכון שההורים, החברים והסביבה באופן כללי תמיד אמרה לנו את זה, ועדיין מהמקום הזה של האמירה למקום של הידיעה עצמה יש מרחק גדול.

שלא תבינו לא נכון, זה לא שאנשים לא מודעים לכך שסביר שהם יחוו משבר בזוגיות שלהם מתישהו, הם מודעים הם פשוט לא נערכים לכך ולא מתמודדים עם זה.
הדבר מוביל לאינספור מקרים של זוגות במשבר, כאלה שחווים משברים יומיומיים מתמשכים, כאלה שחווים משברים רגעיים שנמרחים והופכים למורכבים, כאלה שחווים משברים קשים ומשמעותיים וכאלה שאפילו לא מודעים לכך שהם בעיצומו של משבר בחיי הזוגיות שלהם.

מהן ההשלכות ומה עושים נגד זה? יש לנו תשובות בשבילכם!

סיבות למשברים בזוגיות

לכל אותם משברים שמתעוררים להם לאורך חיי הזוגיות יכולות להיות סיבות רבות ומגוונות, אשר משתנות בין מערכת יחסים זוגית אחת למשנתה.
בעוד בני זוג מסוימים יעידו כי הם נקלעו למשבר לאחר שהאישה "זנחה" את בעלה לטובת חברותיה, לא הקדישה לו מספיק זמן ולא סיפקה את צרכיו, בני זוג אחרים יכולים לטעון כי אצלהם המקור לבעיות נבעו דווקא מכך שהבעל היה עסוק כל כולו בעבודה ובטיפוח הקריירה, לא שם לב אל האישה שלו ולא הרגיש בחסרונה ובכך שהוא מאבד אותה לאט לאט…

מכאן אנו למדים כי בעיות בזוגיות הן בדרך כלל אינדיבידואליות לבני הזוג, לתפיסה שרווחת אצלם, לדעותיהם ולרצונות שלהם.

רוצים לדעת אם גם הזוגיות שלכם נקלעה למשבר?

אם אתם מוצאים עצמכם מהנהנים בעצב עם אחד או יותר מהנקודות למטה, דעו שגם אצלכם היחסים עלו על שרטון…

  • מרגישים שהתשוקה אבדה?
  • חושבים שבן הזוג לא מבין אתכם ואתם לא מצליחים לתקשר איתו ולהסביר את שעל לבכם?
  • עניינים כמו קריירה, חברים וילדים הפכו לחשובים הרבה יותר מהזוגיות שלכם?
  • הבעיות הכלכליות מעיבות על הקשר הזוגי?
  • חילוקי הדעות לא פוסקים?
  • המשפחה המורחבת עושה לכם את המוות וזה פוגם בזוגיות?

מה עושים?

אל חשש, כפי שבטח כבר השכלתם להבין -בעיות בזוגיות "תוקפות" את כולנו. כלומר, אתם לא לבד.
בעקבות המציאות הנוכחית, קמו ונוצרו שלל שיטות שונות שמטרתן לסייע לבני זוג לשקם את מערכות היחסים הזוגיות שלהם, לשפר את הקשר הזוגי, להתמודד בצורה נכונה עם המשברים שהם חווים, למגר את הבעיות, להטיב את התקשורת ולהעצים את האינטימיות והתשוקה.

פתרונות לזוגיות במשבר

אם כן, מהן אותם פתרונות שנוצרו? האמת היא שהמבחר הקיים בימנו הוא גדול ומגוון, כאשר לכל שיטה או טיפול יש את היתרונות והייחודיות שלה.

בין השיטות הבולטות ניתן להבחין בתהליכי ייעוץ זוגי, תהליכי אימון זוגי, שיטות של טיפול זוגי או תהליכים רשמיים יותר כמו גישור זוגי.

כלל השיטות נועדו לסייע לבני הזוג לפשר על הפערים שנוצרו בניהם, לאפשר להם לרכוש כלים לניהול תקשורת נכונה ומועילה, להבין אחד את השני טוב יותר, לעורר מחדש רגשות חיוביים שנשכחו או נטעמו מכורח המציאות או הבעיות שנוצרו, לשפר את היכולת הזוגית, להעצים את התשוקה ובאופן כללי – לדעת לנהל חיי זוגיות טובים ומוצלחים יותר!