ייעוץ זוגי

ייעוץ זוגי הינו תהליך ייחודי שמטרתו אחת – לשפר את חיי הזוגיות!
איך הדברים נעשים? למי מתאים התהליך? היכן עוברים אותו ומה אחוזי ההצלחה שלו?
כל אלה ועוד, במאמר שלפניכם…

מהו ייעוץ זוגי?

ייעוץ זוגי הינו תהליך המשלב את שני בני הזוג עם יועץ זוגי מוסמך. אותו יועץ זוגי חותר להרגעת הצדדים, להבנת שורשי הבעיות בניהם, להכרת הרצונות והנקודות העקרוניות של כל אחד מהם ולשיפור הקשר הזוגי שלהם. היועץ הזוגי, נעזר במגוון שיטות מקצועיות שונות בעזרתן הוא מלמד את בני הזוג להיות יותר קשובים אחד לשני, פחות כעוסים ונקמנים, הוא מסייע להם לבוא מנקודת מבט חיובית יותר, הוא מאפשר להם לעצור את שטף המשברים ולהזכר בסיבות שגרמו להם מלכתחילה להתאהב אחד בשני, מתוך כך הוא מביא אותם לנקודה בה הם "מנקים" את הרשימות שצברו זה לזו ופותחים דף חדש, נקי יותר ממנו הם יכולים להתקדם הלאה בצורה חיובית ומועילה.

למי ייעוץ זוגי מתאים?

ייעוץ זוגי מתאים לכל מי שהזוגיות שלו נקלעה למצבי משבר – קלים כבחמורים.
הרבה זוגות נוטים "לדחות את הקץ" ולחשוב שעד שאין להם פיצוץ משמעותי בקשר, הדברים בסדר או שהם יסתדרו מאליהם. לצערו – הסברה הזו רחוקה מהמציאות, ואף מובילה למשברים עמוקים עוד יותר. והרי כולנו יודעים שגם טיפות מים קטנטנות, שמטפטפות בזו אחר זו לאורך תקופה, יוצרות חור משמעותי ביותר שלעיתים אף לא ניתן לשיקום. מה אנחנו מנסים לומר פה בעצם? שמוטב להיות עם יד על הדופק ולא להיות שאננים ולחכות למשבר רציני.

עדיין תוהים אם המצב הזוגי שלכם מצריך פנייה אל יועץ זוגי? אם אתם מוצאים את עצמכם נכללים באחד או יותר מהדגשים שלמטה, התשובה היא כן.

 • הוויכוחים שלכם חוזרים על עצמם?
 • מוצאים עצמכם כל הזמן באותו מעגל של מעשה-בקשת סליחה וחוזר חלילה…?
 • חושבים שפעם היה לכם הרבה יותר מעניין ביחד?
 • תוהים אם יכול להיות יותר טוב במקום אחר?
 • מרגישים מיואשים מהמצב הנוכחי, אבל אין לכם כוח להתמודד?
 • עייפתם מלהתווכח ולנסות להסביר את עצמכם?

מעבר לנקודות שציינו למעלה, יש לא מעט מקרים בהם ידוע כי עליכם לפנות אל ייעוץ זוגי ולטפל בזוגיות שלכם באמצעות בעל מקצוע, כמו למשל:

 • כאשר יש משבר אמון בעקבות בגידה או שקרים
 • כשאחד מבני הזוג חווה אובדן או מתמודד עם מחלה והדבר משפיע על הזוגיות
 • כשהמשפחה המורחבת "משתלטת" על הנעשה בזוגיות
 • כשהבעיות הכלכליות מטרידות ומעיבות על הקשר הזוגי
 • כשהזוגיות נפגמת בעקבות ילדים או קריירה
 • כשחיי המין דועכים להם
מה עושים כאשר בן הזוג מתנגד לתהליך ולא מוכן לקבל עזרה?

לצערנו, הדבר די נפוץ בקרב בני זוג רבים. אחד מהשניים מסרב לגשת לטיפול בין אם בטענה שהוא לא חושב שהוא אשם, בין אם בטענה שהוא לא מאמין בתהליך ובין אם מכיוון שהוא לא חושב שהוא זה שצריך לשנות. כך או כך, חשוב שתדעו שניתן לפנות אל ייעוץ זוגי גם לבד, ואף מוטב לעשות זאת מאשר לא לפנות לקבלת סיוע מקצועי כלל.

תהליך של ייעוץ זוגי לבד, שיבוצע רק עם אחד מבני הזוג יהיה שונה מהייעוץ הזוגי המשולב בו נוכחים שני הצדדים, אך יתבסס על אותם עקרונות ויחתור להגשמת אותה מטרה.

במהלך ייעוץ זוגי אישי, היועץ הזוגי יתמקד בהבנת הצד שמגיע לטיפול, תוך שהוא כולל גם את הצד השני ומנסה להבין את העקרונות, הסיבות ודרכי ההתנהלות של הצד שלא נוכח. ברוב המקרים, היועץ הזוגי ינסה ליזום שיחות טלפונית עם הצד המתנגד לתהליך וינסה להניע גם אותו לייעוץ. לרוב, הדברים יתבצעו לאחר שאותו צד מתנגד יהיה עד לכך שהתהליכים הייעוציים שהצד השני עובר אכן מטיבים עם הזוגיות ויוצרים שיפור מסויים בחיי הזוגיות שלהם. באופן זה, נעשה הרבה יותר קל לשכנע את הצד המתנגד להצטרף לתהליך הייעוץ הזוגי.

היכן עוברים ייעוץ זוגי ומה אחוזי ההצלחה שלו?

ובכן בעקבות הפופלאריות הרבה לה זוכה הייעוץ הזוגי בשנים האחרונות, ההכרה ביתרונותיו וההשכלה להבין כי מוטב לטפל בבעיות מאשר להדחיק או לחשוש מסטיגמות או מהתלחשושיות של הסביבה, תהליכי ייעוץ זוגי הפכו שגורים ונפוצים ברחבי הארץ. נתון זה משמח אותנו מאוד, ואף מעורר את הצורך ביועצים זוגיים איכותיים, אמינים, מקצועיים וזמינים הנכונים לעזור ולסייע לזוגות שונים לשפר, לשקם, להציל ולהעצים את הזוגיות שלהם.

אם אתם מחפשים יועץ זוגי קרוב למקום מגורכים, יועץ זוגי איכותי ואמין עם המלצות, יועץ זוגי מקצועי עם תעודות  – אתם יותר ממוזמנים להיכנס לעמוד יועצים זוגיים ולקבל פרטים ומידע על שלל יועצים זוגיים בפרישה ארצית, עם תעודות הסמכה אמיתיות!