בחסות

מכון פתרונות, מכון המספק פתרונות מקצועיים של ייעוץ זוגי וכמו כן מכונן מכללה ללימודי ייעוץ זוגי, גישור, אימון אישי ודמיון מודרך.

פתרונות

למה הם הורגים זה את זה?

היי חברים,

לאחרונה יצא לי לעקוב אחר מלחמת האזרחים בסוריה ואני חייב לציין שזה הדהים אותי לראות לאיזה רמות אכזריות אנשים בני אותו עם מגיעים…
לפני כמה ימים נחשפתי לסרטון אכזרי על טבח שנעשה במפגינים במצרים, שם ניתן היה לראות אנשים גוססים ומדממים. באופן אוטומטי הפצירה בי התהייה כמה אבסורדי זה שדווקא אנשים בני אותו העם מתאכזרים זה לזה יותר משהם מתאכזרים או פוגעים בעמים אחרים או באנשים אחרים.

זה לא שחלילה אני מעודד או מכוון להתאכזרות כלפי "זרים", אלא שאני מתכוון לכך שאנשים באופן כללי נוהגים באכזריות רבה יותר כלפי אלו שקרובים אליהם לעומת מכריהם.

הדבר דומה למצבים בהם אדם מתייחס במתק שפתיים, סבלנות ואיפוק לאנשים בעבודה שלו, ואילו אל בני משפחתו הוא מתייחס בחוסר סבלנות, חוסר אכפתיות ולעיתים אף בעצבנות או ניכור. לפעמים, התופעה הזו מחריפה עד כדי כך שנוצרים משברים של ממש, כגון : בני זוג שרבים, נלחמים ומתקוטטים בניהם בנושאים שונים עד כדי שהם מוכנים להקריב את בריאותם, רווחת ילדיהם ועוד במטרה להשפיל או להקניט זה את זה. או במקרים בהם בני משפחה נחלקים בדעותיהם סביב נושאי ירושה ומפתחים מחלוקות, משקעים ומריבות בגין הפליות כאלה ואחרות שנגרמו בעקבות מתן סיוע כלכלי גדול יותר לילד כזה או אחר.

בפועל, יוצא לא פעם שאותם אנשים בדיוק נוהגים אחרת כאשר אותן סיטואציות מתקיימות במסגרת חברתית אחרת – הם נוהגים אחרת, חושבים אחרת, בוחנים מפרספקטיבה שונה ואפילו יכולים לחמול על מישהו ולהושיט לו יד, אבל דווקא כשמדובר בסיטואציות שמתרחשות עם אנשים הקרובים אליהם, הם יהיו קשים ואכזריים.

אז אני שואל את עצמי ואתכם גם יחד :
איך אנחנו הופכים להיות אנשים טובים יותר?
איך אנחנו מביאים לתוך החברה בה אנו חיים, ובעיקר לתוך המשפחה והזוגיות, את הסבלנות והחמלה שיש בנו ?
איך נגיע למצב בו נעניק ליקירנו את אותה הסבלנות, ההקשה והנכונות שאנו מעניקים למכרים, לקולגות ולחברים?

שלכם, ד"ר כרמי אומרו

carmiomero-239x159

 

 

ד"ר כרמי אומרו הינו יועץ זוגי מומחה, מגשר, מנחה סדנאות

ומנהל מכון פתרונות – המרכז לייעוץ, אימון והכשרת יועצים זוגיים.

לפרטים נוספים, תעודות והמלצות – בקרו בכרטיס האישי של ד"ר כרמי אומרו.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *